• NAJAVE 2018.

• Stručni skup UHSR-a od 2. do 4. listopada 2018. u Sv. Martinu na Muri

« Veljača 2018 »

POSLJEDNJI POZDRAV KOLEGI FRANJI MIHALINI
Autor: Administrator , 30. 1. 2018.

Preminuo je nakon kratke i teške bolesti 28.01.2018. naš dragi kolega Franjo Mihalina, dugogodišnji ravnatelj Ekonomske,-trgovačke i ugostiteljske škole Samobor.

Sahrana je u utorak, 30.01.2018. u 14.30 na groblju u Rudama.

Profesor Franjo Mihalina rođen je 26. rujna 1950. u Plitvici Voćarskoj, općina Ivanec. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Grubišnom Polju. Diplomirao je 1972. godine na Pedagoškoj akademiji u Zagrebu na studijskoj grupi fizika – tehničko obrazovanje. Stručni ispit položio je 1976. godine.

Nakon završetka studija zaposlio se u Osnovnoj školi u Rudama na radnom mjestu nastavnika i uz rad na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu diplomirao je 1982. godine na studijskoj grupi tehničko obrazovanje – fizika.

U školi aktivno se uključio u športski, kulturni i društveni život mjesta. Na gradskim, općinskim i republičkim natjecanjima bio je mentor učenicima, gdje su postigli izvrsne rezultate u tehničkim disciplinama. Bio je tajnik Tehničke kulture Samobor. Radio je u željezničkoj školi u Zagrebu na radnom mjestu nastavnika i voditelja tehničkog obrazovanja od 1982. do 1984. godine.

1985. godine prešao je u Š.C. S. Fabković Samobor na radno mjesto nastavnika, a od 1987. godine bio je direktor Centra. Reorganizacijom Školskog centra u tri srednje škole u Samoboru, 1991. godine postao je ravnatelj Ekonomske škole Samobor.

U razdoblju od 1986. do 1991. godine uz vođenje pedagoškog rada u školi, maksimalno se uključio u dovođenje što više programa zanimanja u Samoborsku srednju školu te sa 23 razredna odjela u Centru, 1991. godine povećava se broj razrednih odjela na 43 (6 struka, 12 zanimanja). U tom razdoblju dovršava se novi učionički i radionički prostor na novoj lokaciji te se preseljava školski inventar iz stare škole u Langovoj ulici u novu zgradu u Ulici A. Hebranga.

Od 1991. godine organizira rad Ekonomske škole sa 12 razrednih odjela i dva programa. Škola danas ima 17 razrednih odjela u redovnom obrazovanju s pet zanimanja, a isti su programi i u obrazovanju odraslih.

Profesor Franjo Mihalina je bio aktivno uključen u kulturni i javni život grada i bio je predsjednik HPD Jeka Samobor te član u ostalim samoborskim društvima. Radio je u Ekonomskoj, trgovačkoj i ugostiteljskoj školi u Samoboru do 31. kolovoza 2016. godine kad odlazi u mirovinu …

Kolegu Franju pamtit ćemo po njegovoj motivaciji za posao i unapređivanje rada škole. Nedostajat će nam naš dragi kolega koji je najveći dio svog radnog vijeka radio kao ravnatelj predan svom poslu!