NAJAVE 2018.

Stručni skup UHSR-a
od 2. do 4. listopada 2018.
u Sv. Martinu na Muri

ESHA binealna konferencija
će se održati od 17. do 19.10.2018. u Talinnu, Estonia.

Pozivaju se svi zainteresirani da se prijave putem online obrasca na mrežnoj stranici na kojoj su i ostali detalji o konferenciji

www.esha2018.eu

U slučaju ranije prijave, najkasnije do 30.04. 2018. kotizacija za sudionike iz Hrvatske je 285 eura po osobi.

Pismo Predsjednika Udruge ravnatelja estonskih škola pročitajte ovdje.

« Kolovoz 2018 »

POSLJEDNJI POZDRAV DRAGOM KOLEGI MIROSLAVU BAGARIĆU
Autor: Administrator , 22. 8. 2016.

U 66. godini, 16. kolovoza 2016. godine nakon duge i teške bolesti, preminuo je prof. dr. Miroslav Bagarić, dugogodišnji ravnatelj sisačke Gimnazije. Nakon završenoga Filozofskoga fakulteta u Zagrebu, radio je kao pedagog u OŠ Ivana Kukuljevića te je potom započeo petnaestogodišnje ravnateljstvo u Gimnaziji Sisak. Doktorirao je 2012. godine na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

Kulturnom i javnom djelatnošću počeo se baviti od 1977. godine objavljujući prvu znanstveno-fantastičnu pripovijetku u časopisu Sirius. Također, jedan je od utemeljitelja Sisačke udruge likovnih umjetnika “Sulikum”. Crta od djetinjstva, a slika od 1977. godine. Organizirao je mnogobrojne likovne kolonije, a i utemeljitelj je Galerije Gimnazije Sisak. Objavio je i nekoliko zbirki pripovijedaka i pjesama.

Ljubav prema ''hrvatstvu'', kako je sam za sebe znao reći, nije utkao samo svojom kulturno-književnom i javnom djelatnošću, a to potvrđuje i odlikovanje Spomenicom Domovinskoga rata. Naš dragi ravnatelj, kolega, umjetnik, prijatelj i humanitarac ostat će u našim sjećanjima ne samo po onome što je ostalo trajno dobro svima nama, nego i po velikom srcu, osmijehu, brizi, optimizmu i profesionalnosti.

Dragi kolega, neka ti je vječna slava i hvala!